chevrons میلیون شهرداری کرمان عمرانی اعتبارات

chevrons: میلیون شهرداری کرمان عمرانی اعتبارات میلیون آتش نشانی

گت بلاگز اخبار پزشکی استفاده یکسان از لوازم آرایش چشمی، ممنوع!

افزایش مصرف لوازم آرایشی چشمی مانند خط چشم، ریمل و… این عنوان را به ذهن می‌رساند که چطور باید از این فرآورده‌ها به صورت بهداشتی استفاده کرد تا منجر به آسیب‌ها

استفاده یکسان از لوازم آرایش چشمی، ممنوع!

استفاده یکسان از لوازم آرایش چشمی، ممنوع!

عبارات مهم : محصولات

افزایش مصرف لوازم آرایشی چشمی مانند خط چشم، ریمل و… این عنوان را به ذهن می رساند که چطور باید از این فرآورده ها به صورت بهداشتی استفاده کرد تا منجر به آسیب های چشمی نشوند.

به گزارش ایسنا، باید توجه کرد که پیش از استفاده از فراورده های آرایشی چشمی، دست ها را به طور کامل با آب و صابون بشویید. البته اگر عفونت چشمی دارید، از مصرف فرآورده چشمی تا بهبودی کامل خودداری کنید. همچنین در صورت مصرف فراورده چشمی و ایجاد التهاب، مصرف آن فرآورده را سریع متوقف و اگر التهاب باقی ماند، به دکتر متخصص مراجعه کنید. همچنین از مصرف محصولات آرایشی چشم در صورتی که پوست اطراف چشم شما ملتهب هست، خودداری کنید.

استفاده یکسان از لوازم آرایش چشمی، ممنوع!

توصیه مهم دیگر این است که هیچگاه محصولات آرایشی چشم خود را با دیگران به صورت یکسان استفاده نکنید؛ در صورت استفاده یکسان از محصولات ممکن است میکروب از یک فرد به فرد دیگر انتقال یافته شود. همچنین از تسترهایی که در فروشگاه ها به طور یکسان استفاده می شود، خودداری کنید. در عین حال از فراورده های آرایشی قدیمی استفاده نکنید و بدانید حداکثر وقت نگهداری فرآورده، سه ماه بعد از باز شدن درب آن است و مواردی که متوجه عوض کردن رنگ و بوی فراورده شدید، مصرف آن را متوقف کنید.

توجه کنید که تمامی محصولات آرایشی را در شرایط تمیز نگهداری کنید. عدم رعایت اصول بهداشتی در وقت مصرف فرآورده های آرایشی باعث می شود باکتری ها در محصولاتی از قبیل ریمل و خط چشم رشد کنند و باعث ایجاد عفونت در چشم شوند. به طور مثال برس ریمل را روی میز قرار ندهید، چون باعث آلودگی آن می شود، هر لحظه قبل از مصرف محصولات آرایشی چشم، دستهای تان را بشویید. هیچگاه به محصولات آرایشی چشمی، آب اضافه نکنید، چون باعث وارد شدن آلودگی به محصول شده است و منجر به آسیب رسیدن به چشم می شود.

افزایش مصرف لوازم آرایشی چشمی مانند خط چشم، ریمل و… این عنوان را به ذهن می‌رساند که چطور باید از این فرآورده‌ها به صورت بهداشتی استفاده کرد تا منجر به آسیب‌ها

توصیه می شود هنگام حرکت ماشین هیچگاه از محصولات آرایشی چشم استفاده نکنید؛ چون ممکن است توقف ناگهانی باعث ضربه به وسیله برس ریمل و آسیب به چشم شود. از طرفی باید توجه کنید که محصولات مخصوص چشم را صرفا جهت آرایش چشم استفاده کنید. بر این اساس هیچگاه خط لب را به عنوان خط چشم استفاده نکنید؛ چراکه ممکن است آلودگی از لب به چشم انتقال یافته شود؛ همچنین رنگ هایی که اجازه استفاده در محصولات لب را دارند، ممکن است اجازه استفاده در محصولات چشمی را نداشته باشند.

بنا بر اعلام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، توصیه مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر استفاده از یک محصول باعث التهاب و جنبش چشم شد، استفاده آن را متوقف کنید و در صورت لزوم به دکتر مراجعه کنید.

واژه های کلیدی: محصولات | استفاده | لوازم آرایش | لوازم آرایشی | محصولات آرایشی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog