chevrons میلیون شهرداری کرمان عمرانی اعتبارات

chevrons: میلیون شهرداری کرمان عمرانی اعتبارات میلیون آتش نشانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری باندبازی و دروغ پردازی در رسانه‌های تخصصی سینمایی به شدت به چشم می خورد / سیروس الوند

کارگردان و منتقد سینما در رابطه با عملکرد غلط بعضی رسانه های تخصصی سینمایی و روابط عمومی های نهادهای گوناگون مرتبط با سینما گفت: حواشی، باندبازی و دروغ پردازی د

باندبازی و دروغ پردازی در رسانه‌های تخصصی سینمایی به شدت به چشم می خورد / سیروس الوند

سیروس الوند: باندبازی و دروغ پردازی در رسانه های تخصصی سینمایی به شدت به چشم می خورد

عبارات مهم : اخبار

کارگردان و منتقد سینما در رابطه با عملکرد غلط بعضی رسانه های تخصصی سینمایی و روابط عمومی های نهادهای گوناگون مرتبط با سینما گفت: حواشی، باندبازی و دروغ پردازی در رسانه های تخصصی سینمایی به شدت به چشم می خورد.

سیروس الوند در گفتگو با سینماپرس، اظهار داشت: نه تنها در حوزه رسانه های تخصصی سینمایی و فرهنگی که متأسفانه در کلیت سینمای کشور عزیزمان ایران نیز این روزها ما شاهد باندبازی ها، رانت ذلت ها، دروغ گویی ها و حاشیه سازی ها و نفرت پراکنی های متعدد هستیم. این اتفاقات به هیچ عنوان شایسته حوزه فرهنگی و هنری نیست و عقلا باید تدبیری کنند تا این رویه غلط به سرعت ریشه کن شود.

این سینماگر خاطرنشان کرد: این بسیار بد است که بسیاری از رسانه ها مرتباً تلاش در بازی های ژورنالیستی زشت، مستعمل و مشمئزکننده دارند و دست از این کارهایشان برنمی دارند؛ امروز مردم می دانند که اگر فلان رسانه خبر درگذشت شخصی مانند آقای کشاورز را منتشر می کند تنها به واسطه آن است که می خواهد در این وانسفا خودش را مهم جلوه دهد و دیده شود و هیچ کدام از کارهایش به نفع حوزه فرهنگ، هنر و رسانه نیست.

کارگردان فیلم سینمایی «دست های آلوده» سپس با بیان اینکه همین آخرهای یکی از رسانه های مطرح کشور در یک بازی زشت به جای درج خبر درگذشت زنده یاد «صدرالدین شجره» خبر درگذشت شجریان را انتشار داده است یادآور شد: این اتفاقات بسیار ناراحت کننده هست؛ متأسفانه شأن و شخصیت رسانه ها از بین رفته و همانند سال های گذشته که ما در مطبوعات فعالیت می کردیم دیگر چندان خبری از صداقت در رسانه ها به چشم نمی خورد.

وی تصریح کرد: آداب اطلاع رسانی به طورکلی از بین رفته هست؛ این در حالی است که رسانه ها نباید باعث سلب اعتماد مردم شوند و باید تدبیری کنند تا مردم با رسانه ها در ارتباط و تعامل باشند و بتوانند به آن ها اطمینان کنند.این بسیار بد است که بعضی رسانه های ما قلم خود را می فروشند و مثلاً از خیل عظیم فیلم های کمدی سطحی که با رانت های کلان دولتی ساخته شده است و یا دست اندرکاران آن افرادی پاچه خوار! بوده اند حمایت می کنند!

الوند تأکید کرد: در هر صورت من امیدوارم در زمانه ای که زیاد کردن گسترده رسانه ها اعم از ماهواره ها، شبکه های تلویزیونی و اینترنت باعث شده است تا مردم رغبت کمتری جهت رفتن به سینماها داشته باشند و کمتر دنبال اخبار و اتفاقات سینما باشند، رسانه ها منشتر شدن اخبار واقعی، تحلیل های درست و به جا، حمایت از فیلم های ارزشمند و فرهنگی و این قبیل کارها بتوانند مردم را مجدداً با سینما آشتی داده و آداب سینما رفتن و آداب اطلاع رسانی صحیح را دوباره زنده کنند. رسانه های تخصصی سینمایی همانطور که از عنوان ارزش برمی آید بایستی با به کارگیری نیروهای متخصص، تحصیل کرده و باتجربه تحلیل های درستی از اوضاع سینمای کشور عزیزمان ایران و دنیا ارائه دهند و با انجام این کارهای نیک باعث شوند تا سینما نیز رونق بگیرد.

کارگردان فیلم سینمایی «زن دوم» در آخر این گفتگو افزود: ما اگر همچنان در رسانه های تخصصی سینمایی شاهد دادن اطلاعات غلط به مردم باشیم، از فیلم های ضعیف دفاع کنیم و عملکردهای جناحی و سیاسی و زد و بند و باندبازی داشته باشیم در درازمدت شاهد آن خواهیم بود که آمار افرادی که به سینما می روند رو به کم کردن خواهد گذاشت و مردم سینما را فراموش خواهند کرد.

باندبازی و دروغ پردازی در رسانه‌های تخصصی سینمایی به شدت به چشم می خورد / سیروس الوند

واژه های کلیدی: اخبار | تخصصی | سینما | سینمای | رسانه ها | سینمایی | سیروس الوند | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog