chevrons میلیون شهرداری کرمان عمرانی اعتبارات

chevrons: میلیون شهرداری کرمان عمرانی اعتبارات میلیون آتش نشانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت توافقی بازار ثانویه، سقف ندارد / بانک مرکزی

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: آینده نگری می‌کنیم ایجاد بازار ثانویه بتواند نرخ‌های بازار غیر رسمی را کنترل کند. 

قیمت توافقی بازار ثانویه، سقف ندارد / بانک مرکزی

بانک مرکزی: قیمت توافقی بازار ثانویه، سقف ندارد

عبارات مهم : بازار

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: آینده نگری می کنیم ایجاد بازار ثانویه بتواند قیمت های بازار غیر رسمی را کنترل کند.

به گزارش گزینش ؛ مهدی کسرایی پور گفت: با انجام معاملات مربوط به ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی و تخصیص داده شده است ارز آن به واردات کالاهای مصرفی در سامانه نیما به طور خودکار اطلاعات مربوط به قیمت توافق شده است مبادله ارز در سامانه اطلاعات بانک مرکزی موسوم به سنا قابل دسترس خواهد بود.

به نوشته مهر، وی راجع به ساز و کار تعیین قیمت و مبادله ارز در بازار ثانویه گفت: صادر کنندگان می توانند ارز حاصل از ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی را با واردکنندگان کالاهای دسته سوم مبادله کنند.

قیمت توافقی بازار ثانویه، سقف ندارد / بانک مرکزی

کسرایی پور افزود: دو طرف می توانند از سامانه های تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند که در این صورت ارز، ریال و امتیاز واردات صادرکننده مورد مبادله قرار می گیرد؛ ضمن اینکه این امکان در سامانه نیما نیز وجود دارد که این بخش از صادرکنندگان بتوانند ارز خود را در سامانه نیما به قیمت رقابتی که به صورت عرضه و تقاضا تعیین می شود، بفروشند.

وی گفت:صرافی ها نیز به عنوان واسطه بین وارد کننده و صادر کننده عمل می کنند و جهت قیمت توافقی بازار ثانویه سقفی تعیین نشده است.

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی گفت: آینده نگری می‌کنیم ایجاد بازار ثانویه بتواند نرخ‌های بازار غیر رسمی را کنترل کند. 

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی آینده نگری کرد که ایجاد بازار ثانویه بتواند قیمت های بازار غیر رسمی را کنترل کند.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | صادرات | واردات | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog